4804212872 4804212872 11-11-2021 Mathematics contestada HELPPP PLS A store sells a 1 1/4 pound package of turkey for9$ . What is the unit price of the turkey in the package? A $11.25\$ 11.25$11.25 per pound B $10.25\$ 10.25$10.25 per pound C $7.75\$ 7.75$7.75 per pound D $7.20\$ 7.20$7.20 per pound