brynelisewinningham brynelisewinningham 11-11-2021 Mathematics contestada Zack buys some potatoes from a store. The potatoes cost $7.68 for 3 pounds. He wants to buy more vegetables, but at the same price per pound as the potatoes. Which of the following vegetables could Zack buy?