Amelia needs to buy some dog food. At the nearest​ store, 3 bags of dg food cost ​$7.50. How much would Amelia spend on 3 of dog ​food?
Amelia would spend ​$ on 5 bags of dog food.

Amelia needs to buy some dog food At the nearest store 3 bags of dg food cost 750 How much would Amelia spend on 3 of dog food Amelia would spend on 5 bags of d class=