angela10avetisyan angela10avetisyan 15-10-2021 Mathematics contestada kate ordered some take away dinner for her family. She bought 2 main-course meals that cost $11.30 each, and 5 entrees that cost $4.20 each. How much in total did the 2 main courses cost?