LizaBuechler LizaBuechler 14-10-2021 Mathematics contestada 30. The total cost of a sandwich, a glass of milk, and an apple is $3.50. The milk costs one and a half times as much as the apple. The sandwich costs $1.40 more than the apple. What is the price of each?