alexcera0510 alexcera0510 13-10-2021 Mathematics contestada Johnny paid $42 for 12 cartons of orange juice. What is the unit rate, in dollars per carton, of orange juice that Johnny paid? $3.50 per carton $3.00 per carton $4.00 per carton $4.50 per carton