Respuesta :

you basically would just divide, $24.18 by 3 . since they split the cost.

Answer:

Each friend payed $8.06

Step-by-step explanation:

You would just divide $24.18 by 3 considering the three friends are splitting

(DIVIDING) the cost amongst each other.

Hope this helps :]

pls make brainliest :3

and have an amazing day <3

Otras preguntas