aplatt98 aplatt98 14-09-2021 Mathematics contestada Bill buys 3 slices of plain pizza and 2 slices of pineapple pizza for $11. Ted buys 1 slice of plain pizza and 4 slices of pineapple pizza for $12. How much is each slice?