klaslie2025 klaslie2025 13-09-2021 Mathematics contestada Bananas cost $2 a bunch and apples cost $0.75 each. If “b” represents the number of bunches of bananas and “a” represents the number of apples, which of the following expressions represents the total cost? 2.75ab 2b + 0.75a 2.75b + a 2.75(b + a)