Miranda wants to buy pencils with the school mascot. The graph above represents the cost for different numbers of pencils.

What is the cost per pencil?
• $0.12

• $0.16

• $1.12

• $8.30

Miranda wants to buy pencils with the school mascot The graph above represents the cost for different numbers of pencils What is the cost per pencil 012 016 112 class=