rrob00008 rrob00008 11-06-2021 Mathematics contestada They are selling lollipops for $0.50 and candy bars for $1.50 Lydia buys 6 lollipops and some candy bars. If she spends $15.00 in total, how many candy bars, b, did Lydia buy?