taeskz
contestada

PLS HELP :(

At the Manchester Ice Cream Parlor, one group of friends ordered 1 small serving of ice cream and 1 large serving of ice cream for $5. Another group of friends ordered 4 small servings of ice cream and 5 large servings of ice cream for $24. How much does the ice cream cost?

The ice cream costs $__ for a small serving and $__ for a large serving.`