Respuesta :

Answer:

$208

Step-by-step explanation:

First, divide.

80 ÷ 5 = 16

Next, multiply.

16 × 13 = 208

Lastly, have a wonderful day! :)

Answer:

At the same rate, Latoya would make $208 for 13 hours of work.

Step-by-step explanation:

Since Latoya made $80 for 5 hours of work, that means she made a unit rate of $16 per hour. By working at the same rate for 13 hours, she would make a total of [tex]16 * 13 =[/tex] $208.