Respuesta :

Answer: 8.70

Step-by-step explanation:

you will divide the two number to see how many are for each pound

Answer:

G. $8.70

Step-by-step explanation:

This is a unit rate problem.

You must divide the price by the weight.

$67.86/(7.8 lb) = $8.7

Answer: