solascriptura723 solascriptura723 12-05-2021 Mathematics contestada Express each rate in per unit form. 1. 360 miles on 10 gallons of gasoline 2. 120 miles in 2 hours 3. 20 ounces of pancake mix for $1.90 (whoever answers first will get a brainliest, a thanks, and a 5 star review)