contestada

A candy store sells chocolate for $7.01 per pound. The piece you want to but weights .18 pound. How much will it cost?

Respuesta :

it will cost abut $1.26! the exact answer being 1.2618, you can find this by multiplying 7.01 and 0.18, you round it up to something that can be an actual price! hope this helps! <3