Respuesta :
Answer:
$20
Step-by-step explanation:
First of all, $5 for a quarter of a pie is a ripoff, wherever that local bakery is, i hope they go out of business, cuz i promise you that you can get the same pie at Walmart on discount for $3.99
To find the answer, you will need to find 4/4 of the pie, which is the whole thing. Since 1/4 is five dollars, you still have 3/4 to pay for. And each of those fourths cost another $5.
So the equations would be:
1/4 + 1/4 + 1/4 + 1/4 =4/4
$5 + $5 + $5 + $5= $20