Plz help im being timed
Lyndia buys peanut butter in bulk for $0.20 an ounce. How much does 18 ounces of the peanut butter cost?

Respuesta :

Answer:

I believe the answer is $3.60

Step-by-step explanation:

Answer:

3.60 dollars

Step-by-step explanation:

0.20 times 18 equals 3.60