Respuesta :
D because they sold $1.50 for apples and 3.45 for pears add that up and it’ll be 4.95
Answer:
D
Step-by-step explanation:
I looked first at what added together equals 9. then I did the equation 0.25x+1.15y=4.95. I put the numbers into the equation and got my answer