pereiranita81p8uehy pereiranita81p8uehy 13-04-2021 Mathematics contestada A nursery owner buys 7 panes of glass to fix some damage to his greenhouse. The 7 panes cost $15.05. Unfortunately, he breaks 2 more panes while repairing the damage. What is the cost of another 2 panes of glass?