jackhoffnow jackhoffnow 12-04-2021 Mathematics contestada Bob and his friends went out to lunch. • They bought 3 sandwiches and 3 bottles of water. The bottles of water cost $1.50 each. • The total bill was $30.00. How much does one sandwich cost if they cost the same amount?