sbenjamin07 sbenjamin07 11-04-2021 Mathematics contestada At the local market, Peter bought 7 pears and 8 lemons and spent $8.70. Charlie bought 3 pears and 6 lemons and spent $5.40. How much did one pear and one lemon cost?