Respuesta :

Answer:

$9

Step-by-step explanation:

7.50/5= $1.5 an apple

6* 1.5 = $9 for 6 apples

Answer:

13.5

Step-by-step explanation:

when 5 Apple is 7.50 we will add 6 on 7.50=7.50+6= 13.5