Respuesta :

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Every two hot dogs cost 7 dollars, so Juan's family brought 3 hot dogs for the price of $10.30. He also brought 4 drinks for the cost of 8 dollars. So, each drink is 2 dollars.

Answer:

$ 8.00

Step-by-step explanation:

Add up or search up how much does one drink cost.