Respuesta :
If your wondering how much each pair costs individually then its 7.89 per pair
Answer:
7.89
Step-by-step explanation:
you divide 47.34 by 6 because each unit has six pairs if each unit has it spells out of a pair so you divide 47.34 ÷ 6 you get tthe7.89