yamiletrivera974 yamiletrivera974 12-03-2021 Mathematics contestada Shawn bought some fruit last week, consisting of bananas and grapes. Bananas were $0.59 per pound and grapes were $1.99 per pound. Shawn bought 1.1 pounds of bananas and 2.3 pounds of grapes. What is the total cost of fruit Shawn bought?