Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Embryonic stem cells have the potential to?
why did many black people protest in the 1950s and 1960s?
Nathan works at a hardware store today he sold 48 tools. 5/6 of the tools were hammers. How many hammers did Nathan sell.
Select all that apply plz.
Increases blood flow and spreads snakebite venom in the body. 1.movement 2. stillness
Please help quick! Read these lines from the poem “Fern Hill.” And once below a time I lordly had the trees and leaves Trail with daisies and barley
Tony had 2/3 of pounds of strawberries. tony let his friend Larry eat 3/8 of the strawberries how many pounds of strawberries did Larry eat?
Steve receives a commission of $500 per sale on the first 4 sales he makes and $600 per sale for the next 6 sales he makes during a month. What is the average c
What would spines be helpful for? A)Defense B)Keeping warm C)Reducing water loss D)A and C
how did missionaries affect Native Americans in New Spain?