snikimmetcheyc snikimmetcheyc 11-11-2016 Mathematics contestada Write an equation to model the given problem. Susan paid $36.90 for nine washcloths. What is the unit price p per washcloth? A. 36.90p = 9 B. p/9 = 36.90 C. p/36.900 = 9 D. 9p = 36.90