Answer:
$19.44
Step-by-step explanation:
first you need the conversion for pounds and ounces,
16 oz = 1 lb
therefore the 6 lb package is 6 × 16 = 96 ounces
so the first ounce costs $0.44
the remaining 95 ounces cost .20 per ounce or
.20 × 95 = $19
therefore the total cost is $19 + $0.44 = $19.44