anese8281 anese8281 14-02-2021 Mathematics contestada If your car gets 25 miles per gallon, how much does it cost to drive 410 miles when gasoline costs $3.40 per gallon? The cost is $ (Simplify your answer. Round to the nearest cent as needed.)