kami0
contestada

A Mega-Size box of Fruity Pebbles cost $4.98 for 27.5 ounces of cereal. What is the unit rate per ounce for the Mega-Size box of Fruity Pebbles? Please round your answer to the nearest hundredth and label your unit rate appropriately.​