marelysrodriguez marelysrodriguez 13-02-2021 Mathematics contestada A group of four friends goes to a restaurant. They all order a burger that cost b and fries for $1.39. One friend also gets dessert for $2.49. Their total is $28.01. Write an equation can be used to find the cost of one burger. *