A 1010-ounce package of cashews costs \$ 8.11$8.11, and a 1616-ounce package of cashews costs \$ 12$12.

​a. What is the cost per ounce for the 1010-ounce package of cashews?



b. ​What is the cost per ounce for the 1616-ounce package of cashews?



c. Which package is the better buy?