Respuesta :
Answer:
Answer C.
Step-by-step explanation:
The class sells them for $2.95, assuming $0.95 manufacturing cost per, leaving $2.00 profit per bag. If they sell 900-1000 packages at $2.00, it leaves $1800-$2000 profit.
Answer:
if you see they have 2.95 and 0.95 you need to combert to a decimal and then you need to subtract 900 and 1,000
Step-by-step explanation:
and oviosly is a 900