PLEASE HELP ASAP !!!!!
Find the unit rate for each problem.
1. 64 books on 4 shelves = ? books per shelf
2. 36 flowers in 3 bouquets = ? flowers per bouquet
3. 25 rulers in 5 groups = ? rulers per group
4. 45 points in 3 games = ? points per group
5. 10 hours to drive 550 miles = ? miles per hour
6. 24 pieces of candy in 3 bags = ? pieces per bag
7. 92 dollars for 2 video games = ? dollars per video game
The question mark stands for the answer !!!