fafjsoikfnafsi2486 fafjsoikfnafsi2486 11-02-2021 Mathematics contestada A store sells jump ropes each jump rope costs the same amount during the sale the store reduces the price of each jump rope by $1.90 Marc spends $12.78 on 2 jump ropes at the sale price what was the price of 1 jump rope before the sale??