dereonharper08 dereonharper08 11-02-2021 Mathematics contestada Two coaches each buy 1 soccer ball for $12 and 4 cones. Each cone costs the same amount. Together the coaches spend $40. How much does each cone cost? ( write an equation to model the situation. Then solve for x)