Testbank Multiple Choice Question 145 Sheffield Corp. had 330 units of product A on hand at January 1, 2020, costing $22 each. Purchases of product A during January were as follows: Date Units Unit Cost Jan. 10 410 $23 18 450 24 28 180 25 A physical count on January 31, 2020 shows 440 units of product A on hand. The cost of the inventory at January 31, 2020 under the LIFO method is $10740. $9790. $9490. $10190.