Respuesta :
Answer:
Each notebook costs $3.96 each.
3168 divided by 8 = 396
move the decimal two places left.
Step-by-step explanation:
May I have brainiest I'm trying to level up!
</3 PureBeauty
Answer:
Each notebook costs $3.96
Step-by-step explanation:
We assume each notebook costs the same amount, the total cost is $31.68, and that is for 8 notebooks. So, we divide 31.68 by 8 and get our answer of $3.96 per notebook.
I hope this helps:)