castilloilian51 castilloilian51 14-01-2021 Mathematics contestada Emily is purchasing bags of soil to be delivered for her yard. Each bag of soil cost $4 and there is a $50 delivery fee. Emily spends $130 total. Write an equation for x, the number of bags of soil Emily purchased.