brandon2270 brandon2270 13-01-2021 Mathematics contestada CL 14. Tara and Ashley spent the same amount at the grocery store. Tara bought 5 pounds of apples. Ashley bought 3 pounds of apples and $5 worth of other groceries. How much does one pound of apples coste