Respuesta :
Answer:
3 dollars for each can of tuna
Step-by-step explanation:
9-3=6
6-3=3
3-3=0
divide the amount of money by each can, 9 divided by 3 = 3, so $3 per can
hope that’s what you were looking for
hope that’s what you were looking for