Respuesta :

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

✓An expression for this can be written as

f(n) = 20(n)

Where n= number of weeks of the lesson.

✓Then the cost for 6 weeks of lessons will be f(6)

f(6) = 20(6)

=$120

Hence, The cost is $120