Answer:
8.50
Step-by-step explanation:
take 12.75, divide by 3, then multiply by 2
Answer:
Amelia would spend $6.40
Step-by-step explanation:
3 bags of dog food = $12.75
She needs 2
2 divided by 12.75 = 6.37
6.37 rounded up = 6.40
The answer is $6.40