dsgdgdgsgdgsdgsgdsdg dsgdgdgsgdgsdgsgdsdg 12-01-2021 Mathematics contestada Janet is comparing prices of bottled water. One bottle of water costs $1.92 and contains 12 ounces. Another bottle of water costs $2.40 and contains 16 ounces. Which bottle of water costs less per ounce?The 12-ounce bottle for $1.92 costs $ per ounce. The 16-ounce bottle for $2.40 costs $ per ounce.The -ounce bottle costs less per ounce.THE BLANK IS WHERE U NEED TO PUT THE ANSWER