Jalen bought 24 juice packs for $7.20 . Tia bought 6 juice packs for $2.70 . Which statement describes the difference in the unit prices in jalen’s and tia’s juice packs

Respuesta :

Answer:

Jalen's purchase unit rate: 0.3

Tia's purchase unit rate: 0.45

0.45 - 0.3 =

Step-by-step explanation:

The Answer is 0.15, well I hope that’s right . GoodLuck