Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points)
Choice A: 21 ounces of raisins for $3.59
Choice B: 36 ounces of raisins for $4.79
Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
The unit rates cannot be determined.
a
O
b
Od