hummelemily hummelemily 14-12-2020 Mathematics contestada Eliza is planning a 5-day trip. She has budgeted $38.25 a day for food and the hotel will cost a total of $349.75. She also is bringing $495.00 for spending money. What is the average cost per day for Eliza’s trip?