elenablandon72515 elenablandon72515 12-12-2020 Mathematics contestada Mr. Garrison sold 17 pounds of oranges at the flea market. The oranges sold for $1.78 per pound. How much did Mr. Garrison receive for the oranges he sold? ( 1pound = $1.75 )