Respuesta :
Answer: Each pack of pencils cost $6.
Step-by-step explanation: Rosemary had $25 and was left with $1, so she spent $24 in total for four packages, therefore, you can divide $24 into 4 to find out the individual cost, which is $6.
Answer: Each pack of pencils cost $6.
Step-by-step explanation: Rosemary had $25 and was left with $1, so she spent $24 in total for four packages, therefore, you can divide $24 into 4 to find out the individual cost, which is $6.